سازه های فضا کار

امروزه با پیشرفت علوم و تکنولوژی نیازها و خواسته های جدیدی در زمینه مهندسی سازه رخ نموده است ، عامل زمان در ساخت سازه ها اهمیت دوچندان یافته و این امر گرایش به سازه های پیش ساخته را افزایش داده است همچنین با افزایش جمعیت بشری علاقه به داشتن فضاهای بزرگ بدون حضور ستون های میانی خواهان بسیاری پیدا کرده است ، دراین راستا بسیاری از متخصصین مجذوب قابلیت های منحصر بفرد سازه های فضاکار گشته پاسخ بسیاری از نیازهای جدید را در این سازه ها جسته اند و البته به نتایج بسیار مثبتی نیز دست یافته اند. سازه فضاکار سیستم های اسکلت فلزی بوده که از بافت تعدادی زیادی المان یا مدول با شکلهای استاندارد به یکدیگر تشکیل می شوند و نهایتاً یک سیستم سبک و با صلبیت زیاد را ایجاد می کنند،سازه های فضاکار در اشکال بسیار متنوعی ساخته می شوند که مهمترین آنها عبارتند از : شبکه های مسطح دو یا چند لایه، چلیک ها، گنبدها و قوس ها. علاوه بر این، سازه های فضاکار دارای بافتار متنوعی نیز می باشند، بدین ترتیب که با تغییر در آرایش المان ها می توان بافتار جدید ایجاد کرد و بدیهی است که کارایی هر بافتار باید در مقایسه با بافتارهای دیگر سنجیده شود ،مثالهای متعددی از سازه های فضاکاری که در دنیا و ایران ساخته شده است وجود دارد؛ استادیوم های ورزشی، مراکز فرهنگی، سالن های اجتماعات، مراکز خرید، ایستگاه های قطار، آشیانه های هواپیما ها، مراکز تفریحی، برجهای رادیویی و...

سالن های نیم استوانه

سالن های با فرم هندسی چلیک کاربردهای وسیعی همچون ایجاد نمایشگاه ، سالن های چند منظوره ، ورزشی، صنعتی و آشیانه هواپیما دارند ، این سالن ها می توانند مونتاژ و دمونتاژ شوند، شما می توانید در فصلهای خاص آنها را برپا کرده ، و در فصلهای دیگر در انباری آنها را نگه دارید.

پارکینگ های اداری

آیا شما نگران اتومبیل خود در برابر اشعه نور خورشید هستید؟

با ایجاد سایه ای از پارکینگ  پاژ سازه میتوانید...

اتومبیل خود را با خیالی آسوده پارک کنید .

طراحی و اجرای زیباترین پارکینگ های بدون پایه و کششی با پوشش UPVC  برای ادارات و سازمانها

سایبان پارکینگ اتوبوس
سایبان پارکینگ خودرو
سایبان پارکینگ کامیون
سایبان پارکینگ آتش نشانی
سایبان پارکینگ  آمبولانس

سایبان ها

آیا شما نگران اتومبیل خود در برابر اشعه نور خورشید هستید؟

با ایجاد سایه ای از سایبان،  پاژ سازه میتوانید..

اتومبیل خود را با خیالی آسوده پارک کنید.

طراحی و اجرای زیباترین پارکینگ های بدون پایه و کششی

شما با  داشتن یک پارکینگ  زیبا برای اتومبیل تان ،علاوه بر

بالا بردن شاخص قیمت منزل خود در عین حال محافظ قدرتمندی

برای اتومبیل  خود بدست می آورید.

اسکای لایت

این سیستم که ترکیبی از سازه فضایی و پوسته شیشه ای با ساختار اسپایدر است، در اجرای سطوح کروی، چند قوسی، گنبدی شکل و پوششهای شیشه ای سقفی کاربرد دارد و اسپایدرها با کمک یک واسط بر روی گوی اسپیس قرار می گیرند. این سازه متشکل از فرم های هندسی منظمی می شود که در کنار یکدیگر فضاهایی چون وید ساختمان های تجاری ، اداری ، مراکز خرید و... را می سازند. شکل و ساختار هندسی این سازه سبب انتقال نیرو در جهات مختلف می شود که این امر باعث استحکام سازه خواهد بود. میزان خطا در اجرای این نوع سازه کاهش چشمگیری دارد.

تامین انرژی مورد نیاز جهت روشنایی ساختمان های تجاری مسکونی و صنعتی یکی از بزرگترین منابع مصرف انرژی است.

به طور متوسط 40٪ انرژی مصرفی یک ساختمان، مربوط به تامین روشنایی آن ساختمان است. نصب یک نورگیر

( SKY LIGHT )در یک ساختمان تجاری علاوه بر تامین روشنایی‌ با نور طبیعی‌، احساس بودن در فضای خارجی‌ را برای ساکنان داخل تقویت می‌کند.

سازه های گنبدی